Rejs Wschód nad Toruniem

Niczym odkrywca wyrusz jeszcze po ciemku na spotkanie dnia trasą pod trzema toruńskimi mostami. Gniazdujące na nich pustułki i rybitwy rzeczne tak jak i Ty rozpoczną dzień jeszcze przed świtem.

Na ten rejs warto wziąć lornetkę (lub zapytać o nią sternika), bo popłyniemy pomiędzy średniowiecznym miastem, a rezerwatem przyrody Kępa Bazarowa. Celem rejsu jest szeroka wiślana plaża na Winnicy przy Moście im. gen. Zawackiej, gdzie nasz sternik uraczy Was prostym śniadaniem: plackiem drożdżowym i flisacką kawą z imbryczka. 

Nasze klasyczne drewniane łodzie nie są w pełni zabudowane, więc nic nie oddzieli Was od wiślanego otoczenia. Do Waszej dyspozycji będą miękkie i ciepłe koce. Sternik uraczy Was gawędą o mijanych zabytkach historii i wiślanej przyrodzie. 

Kiedy wrócimy do miasta, Toruń będzie już w ruchu. Możemy wysadzić Was na Przystani Toruń (AZS) lub przy Bulwarze Filadelfijskim pod Bramą Żeglarską. 

  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność gotówką.
  6. Zakupując bilet akceptujesz regulamin.

Kalendarz rejsów

Sprawdź nasze inne rejsy

Rejs Wisłą na Zachód
Rejs Średniowieczny port Toruń
Rejs pod Gwiazdami
Rejs Toruń od wody strony