Rejs Toruń od wody strony

Niebanalny rejs dla tych, którzy poszukują innych doświadczeń niż tradycyjne zwiedzanie ulic toruńskiej starówki i uświęconych zabytków UNESCO. Popłyń z nami do Portu Zimowego zlokalizowanego w historycznej dzielnicy Rybaki.

Ten urokliwy, mało znany (również mieszkańcom Torunia) zakątek miasta  z nieco industrialnym klimatem i pochylnią remontową jest miejscem postoju holowników, lodołamaczy i barek z odcinka Dolnej Wisły. Wykorzystując odnogę rzeki Wisły pierwotnie powstał tu roku 1879 port wojenny, obecnie port jest również siedzibą służb wodnych – Wód Polskich, Policji i WOPR.  W drodze do portu mijać będziemy toruńskie barki – piaskarki oraz pobliską żwirownię, czyli „największą piaskownicę w mieście” gdzie czasem znaleźć można wiele ciekawych kamyków i muszli wydobywanych wraz z piaskiem przez pracowników rzecznych z dna Wisły.
Podczas rejsu na stojących wodach portowej zatoki załoga może podjąć próbę napędzania łodzi tradycyjną metodą flisaków przy pomocy wioseł pychowych. 

Na pokładzie naszych łodzi czeka na pasażerów naturalna woda mineralna Krystynka, której lekko słonawy posmak doskonale gasi pragnienie, lub tradycyjna oranżada Ciechocinka w szklanej butelce 0,33 l – smak dzieciństwa PRL-u 

  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność gotówką.
  6. Zakupując bilet akceptujesz regulamin.

Kalendarz rejsów

Sprawdź nasze inne rejsy

Rejs Wisłą na Zachód
Rejs Średniowieczny port Toruń
Rejs pod Gwiazdami
Rejs Wschód nad Toruniem