Rejs Średniowieczny port Toruń

Wiślana historia Torunia opowiedziana przez przewodnika z pokładu wiślanej łodzi. Rejs odbywa się wzdłuż panoramy Starego Miasta, do dawnej osady rybackiej Winnica i krzyżackiego młyna Trzeposz.

Rejs Średniowieczny port Toruń to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć Toruń z zupełnie nowej perspektywy, czyli z perspektywy wody. Możesz poczuć się jak dawni podróżni: kupcy i żeglarze, którzy przypływali do średniowiecznego portu z różnych zakątków świata. Nasz sternik opowie Ci historię flisackiego zegara Digitus Dei na wieży katedry Świętojańskiej, nadrzecznych spichlerzy, portowego żurawia (jest nie tylko w Gdańsku!), czy średniowiecznego drewnianego mostu, który prowadził z Bramy Mostwej na Kępę Bazarową. Historia grodu Kopernika od zawsze była związana z rzeką Wisłą będącą głównym szlakiem handlowym w Polsce i Europie. To właśnie w Toruniu powstał jeden z ważniejszych portów rzecznych w kraju, dzięki czemu miasto stało się w XIII wieku członkiem Hanzy (związku miast handlowych Europy Północnej) obok Berlina czy Sztokholmu.  
Dodatkowym atutem tej formy zwiedzania miasta jest to, że w upalne dni możesz zwiedzać miasto rozkoszując się świeżą rzeczną bryzą. 
Na pokładzie naszych łodzi czeka na pasażerów naturalna woda mineralna Krystynka, której lekko słonawy posmak doskonale gasi pragnienie, lub tradycyjna oranżada Ciechocinka w szklanej butelce 0,33 l – smak dzieciństwa PRL-u 

  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność gotówką.
  6. Zakupując bilet akceptujesz regulamin.
Rejs Średniowieczny port Toruń

Kalendarz rejsów

Sprawdź nasze inne rejsy

Rejs Wisłą na Zachód
Rejs pod Gwiazdami
Rejs Toruń od wody strony
Rejs Wschód nad Toruniem