Rejs Wisłą i Drwęcą

Usługa jest dedykowana głównie uczniom ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Przygodę zaczynamy od zwiedzania z przewodnikiem Parku Etnograficznego w Kaszczorku. 

W parku znajdują się obiekty związane z rybołówstwem i zajęciami wodnymi – chaty rybaków, barki, łodzie i promy. Dojazd autobusem miejskim linii nr 113 (Pl. Św Katarzyny –  Park Etnograficzny w Kaszczorku) pod sam obiekt lub autokarem na własną rękę. 

Po zakończonym zwiedzaniu Parku, uczestników odbiera flisak i wciela uczestników do flisackiej załogi. Łodziami flisackimi odpływamy urokliwym odcinkiem rzeki Drwęcy w stronę jej ujścia do Wisły, a dalej Wisłą do Torunia, jak robili to flisacy sprzed lat. Rejs kończymy przy Bulwarze Filadelfijskim pod Bramą Żeglarską lub na Przystani Toruń (ul. bł. ks. Jerzego Popiełuszki 1, Toruń).

Rejs Wisłą i Drwęcą to wydarzenie poświęcone tradycyjnej żegludze rzecznej, budowie łodzi, spławianiu drewna oraz kulturze dawnych nadwiślańskich społeczności.  

Oferowana przez nas usługa obejmuje rejs z Kaszczorka do centrum Torunia. Dojazd do skansenu oraz kupno biletów wstępu i zamówienie przewodnika jest po stronie klienta. Istnieje możliwość zamówienia biletów i przewodnika po naszej stronie za dodatkową opłatą. 

 

Opcje dodatkowe:

     Wiślane ognisko – ognisko z kiełbaską, bułką, sezonowym warzywem, sos do wyboru, lokalny napój  – 25 zł /osoba. W razie upalnych dni organizujemy grill zamiast ogniska. Opcja grila jest też możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu. 

     Królewska kontrola celna – animacje na zamku w Złotorii – 150 zł.

Dodatkowe informacje:

  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody. Prosimy o zabranie wygodnych, terenowych butów. 
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim- po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Na łodzi należy bezwzględnie wykonywać polecenia kapitana. 

Tu możecie kończyć rejs:

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu: