Rejs Wisłą i Drwęcą

Usługa jest dedykowana głównie uczniom ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Rejs Wisłą i Drwęcą to wydarzenie poświęcone tradycyjnej żegludze rzecznej, budowie łodzi, spławianiu drewna oraz kulturze dawnych nadwiślańskich społeczności. 

Proponujemy wycieczkę rozpocząć wizytą w Parku Etnograficznym w Kaszczorku. W parku znajdują się obiekty związane z rybołówstwem i zajęciami wodnymi – chaty rybaków, barki, łodzie i promy. Możemy dla Was wizytę w Parku Etnograficznym umówić.  Park zwiedza się z przewodnikiem.

Po wizycie w Parku należy przejść krótkim spacerem wzdłuż Rezerwatu Rzeki Drwęcy (5 minut) na Przystań Letnią (ul. Turystyczna 134, Toruń). Jest tam miejsce na ognisko. Tu jest możliwy posiłek – własny lub rozganizowany przez nas. 

Następnie uczestnicy wycieczko zostają częścią załogi flisackiej, ładują i wchodzą na łodzie i spławiają towary Drwęcą i Wisłą do Torunia. Po drodze przystajemy w Złotorii, żeby zwiedzić ruiny zamku. 

Opcje dodatkowe:

  • ognisko z posiłkiem,
  • pokaz walki rycerskiej,
  • turniej łuczniczy. 

Dodatkowe informacje:

  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność kartą.
  6. Zakupując bilet akceptujesz regulamin.

Tu zaczynacie albo kończycie rejs:

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu: