wolnawisla.pl/rejsy-dla-osob-z-niepełnosprawnością/uczta-na-lodzi-przystosowanej-do-przewozu-osob-z -niepelnosprawnoscia/

Uczta na łodzi przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością

Wyjątkowy rejs dla smakoszy i miłośników Wisły

Wyjątkowy rejs dla smakoszy i miłośników Wisły.


Czy posiłek zjedzony na wodzie smakuje lepiej? Czy rozmowy prowadzone w pięknej scenerii są bardziej urzekające?

Tak ! Tak ! Tak! 

Zapraszamy na ucztę na łodzi wygodnej i bezpiecznej dla osób niepełnosprawnych ruchowo. 


Ucztę zjecie na tradycyjnej łodzi wiślanej typu BYK, która jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób z innymi problemami w poruszaniu się.  


Łódź ma odpowiednio zbudowany dziób i rampę umożliwiającą wygodny przejazd na łódkę z pochylni – slipu. Slip – pochylnia umóżliwia gładkie poruszanie się pojazdów – również wózków inwalidzkich – nad samą tafle wody. 

 

W Przystani Toruń oczekiwać na Was będzie łódź ze stołem nakrytym prosto i z klasą stołem, winem i owocami. Łódź poniesie Was miękko po wodach Wisły, a Wy bedziecie mogli delektować się wybranym posiłkiem: 

– twórca Chwast Prast Vegetarian Bistro – Filip Malinowski – na Waszych oczach przygotuje danie główne, albo 

restauracja Spichrz poczestuje Was swoimi wariacjami na temat kuchni polskiej.

 Wybór należy do Was. Należy nas o tym poinformować w momencie rezerwacji rejsu – również o tym, czy zamawiacie posiłek vege. 

Łódź w zależności od Waszych życzeń popłynie w stronę panoramy Torunia, lub poza miasto, a potem ukryje się w cieniu drzew lub poszuka ciepłego słońca. 

Dodatkowe informacje
  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność gotówką.
  6. Na łodzi należy bezwzględnie wykonywać polecenia kapitana. 
Aby zarezerwować dzwoń lub pisz:
Miejsce startu

Oferta dla osób niepełnosprawnych powstała dzięki grantowi "Wisła i wiślane pokłady dostępne dla każdego" sfinansowanego i zrealizowanego w ramach projektu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz 4ES Non Profit Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu. pt. Turystyka Dostępna 1.0. - projektu współfinansowanego ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu "Dostępność ponad barierami".