Festiwal Wisły z Toruńskimi Flisakami

Załoga Toruńskich Flisaków zaprasza przyjaciół, znajomych i sympatyków na wyprawowy rejs do Włocławka, aby tam dołączyć do floty tradycyjnych drewnianych łodzi biorących udział w Festiwalu Wisły. Festiwal rozpoczyna się 13 sierpnia. Dwa pierwsze dni spędzamy we Włocławku i 14 sierpnia spływamy w doł rzeki do Torunia wraz z całą festiwalową flotą.
Co roku najważniejszym wiślanym wydarzeniem i świętem flisackiego środowiska jest Festiwal Wisły.
W tym roku Festiwal rozpoczyna się w piątek, 12 sierpnia we Włocławku, gdzie toczy się do niedzielnego (14.08) poranka, po czym cała flota festiwalowa (około 40 drewnianych łodzi) spływa przez najpiękniejszy w naszym województwie odcinek Wisły do Torunia. W Toruniu Festiwal Wisły potrwa jeszcze przez świąteczny dzień 15 sierpnia.
Załoga Toruńskich Flisaków zaprasza przyjaciół, znajomych i sympatyków na wyprawowy rejs w górę Wisły już w środę 10 sierpnia od godz. 17:00. Ruszymy z Przystani AZS w Toruniu (ul.Popiełuszki 1), przenocujemy w namiotach na Kępie Zielonej, koło Ciechocinka. W czwartek 11.08 ruszymy dalej w górę rzeki, by wieczorem wylądować na kolejnej wiślanej wyspie, tym razem w samym Włocławku, gdzie dołączymy do obozu flisackiej braci z całej Polski.
Ta część rejsu to unikalne wyprawowe doświadczenie, podczas którego czeka Was biwakowy nocleg nad rzeką, kąpiele wodne, wspólne ogniskowe posiłki i dużo śmiechu oraz pozytywnej energii, a także niezapomniane chwile przy ognisku.
Następnego dnia, w piątek 12 sierpnia rozpocznie się oficjalnie Festiwal Wisły we Włocławku i potrwa do niedzielnego poranka 14 sierpnia. W tym czasie nasza załoga będzie zaangażowana w wydarzenia festiwalowe zgodnie z jeszcze nie ogłoszonym programem, który jednak wkrótce pojawi się na stronie festiwalwisly.pl
Kolejna część rejsu, tym razem w całej wielobarwnej i przystrojonej flotylli festiwalowej ruszy w niedzielny poranek 14 sierpnia z Włocławka, by po południu wylądować w Toruniu.
Prowiant, wyposażenie biwakowe każdy z uczestników organizuje we własnym zakresie, aczkolwiek niektóre części ekwipunku można u nas wypożyczyć,
Festiwal Wisły jest festiwalem pływającym, więc czasem i program festiwalu bywa płynny i zmienny niczym Rzeka. Festiwal Wisły organizowany jest przez zapaleńców, miłośników rzeki i drewnianych łodzi z dolnej Wisły. Inspiracją dla ich działań jest festiwal Loary w Orleanie.
koszt udziału w rejsie:
trasa Toruń – Włocławek – Toruń: 200pln
trasa Toruń – Włocławek: 100pln
trasa Włocławek – Toruń: 100pln
  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność gotówką.
  6. Zakupując bilet akceptujesz regulamin.

Sprawdź nasze inne rejsy

Rejs Wisłą na Zachód
Rejs Średniowieczny port Toruń
Rejs pod Gwiazdami
Rejs Wschód nad Toruniem