wolnawisla.pl/festiwal-wisly/

Festiwal Wisły 2023 z Toruńskimi Flisakami

Co roku najważniejszym wiślanym wydarzeniem i świętem flisackiego środowiska jest Festiwal Wisły.  Załoga Toruńskich Flisaków zaprasza przyjaciół, znajomych i sympatyków do dołączenia na pokłady Basona, Basonii i Basonianki podczas rejsów między festiwalowymi miastami oraz do wspólnego obozowiska na festiwalowych plażach.

 W tym roku Festiwal odbywa się 12-13.08 we Włocławku, 14-15.08 w Toruniu i 18-19.08 w Bydgoszczy Fordonie.

Opis rejsu: 

 • Wyprawa rusza w górę Wisły w czwartek 10 sierpnia o godz. 16:00 z Przystani AZS w Toruniu (ul.Popiełuszki 1). Przenocujemy w namiotach koło Ciechocinka. W piątek 11.08 ruszymy dalej w górę rzeki ciesząc się pogodą, piaskiem i słońcem, by wieczorem wylądować na wiślanej wyspie we Włocławku. Tam tradycyjnie nocuje flisacka brać z całej Polski, która przybyła na Festiwal. Ta część rejsu to unikalne wyprawowe doświadczenie, podczas którego czeka Was biwakowy nocleg nad rzeką, kąpiele wodne, wspólne ogniskowe posiłki i dużo śmiechu oraz pozytywnej energii, a także niezapomniane gawędy przy ognisku.
 • Następnego dnia, w sobotę 12 sierpnia rozpocznie się oficjalnie Festiwal Wisły we Włocławku i potrwa do poniedziałkowego poranka 14 sierpnia. W tym czasie nasza załoga będzie zaangażowana w wydarzenia festiwalowe zgodnie PROGRAMEM FESTIWALU WISŁY 2023
 • Kolejna część rejsu, tym razem w całej wielobarwnej i przystrojonej flotylli festiwalowej ruszy w poniedziałkowy poranek 14 sierpnia z Włocławka, by po południu wylądować w Toruniu. W Toruniu planujemy rozbić się na noc z 14go na 15go sierpnia (i może z 15go na 16go).
 • 16-17 sierpnia to festiwalowa przerwa, którą my spędzamy w Toruniu w domowych pieleszach.
 • 18.08 o godz. 10 wypływamy do Bydgoszczy. 19.08 Festiwal Wisły w Fordonie z rejsem do Strzelec Dolnych i z powrotem. 20.08 godz. 10 wypłynięcie w drogę powrotną do Torunia, przybycie ok. godz. 18.
 • Prowiant i wyposażenie biwakowe każdy z uczestników organizuje we własnym zakresie, aczkolwiek niektóre części ekwipunku można u nas wypożyczyć,
 • Festiwal Wisły jest festiwalem pływającym, więc czasem i program festiwalu bywa płynny i zmienny niczym Rzeka. Festiwal Wisły organizowany jest przez zapaleńców, miłośników rzeki i drewnianych łodzi z dolnej Wisły. Inspiracją dla ich działań jest festiwal Loary w Orleanie.
 • Koszt udziału w rejsie (dni 10, 11, 14, 18, 19, 20 sierpnia) 50 zł/dzień
 • Wystarczy, że internetowo zarezerwujesz dzień, w którym wkraczasz na pokład, a resztę dni możesz zarezerwować telefonicznie: 735 386 375
Dodatkowe informacje: 
 1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
 2. Zakupując bilet, zobowiązujesz się przestrzegać poleceń kapitana.

Miejsce startu: