O nas

Toruńscy Flisacy są częścią Fundacji Wolna Wisła.

Na stałe dysponujemy 3 tradycyjnymi łodziami wiślanymi (batami), możemy na jeden raz przewieźć 34 osoby.

Jeżeli jest potrzeba przewiezienia większej ilości osób możemy zorganizować więcej łodzi. Prosimy wcześniej o informację. Da się zrobić prawie wszystko.

Nasi sternicy podstawowi

Artur Kokorzycki

sternik, animator

Człowiek „do rany przyłóż”, kucharz doskonały, kogut domowy. Pedagog, chłopak z Włocławka

 

 

Jakub Gołębiewski

SZYPER, STERNIK

Spirytus movens powrotu do Torunia tradycyjnych łodzi rzecznych. Prezes Fundacji Wolna Wisła. Od dziecka związany z żeglarstwem, głównie morskim, co nie jest dziwne gdy pochodzi się z Gdyni 😊. Po przeprowadzce do Torunia, żeglarstwo morskie zamienił na rzeczne, a jacht z kilem na płaskodennego bata.

 

Korzystamy także z pomocy sterników dodatkowych

Pływamy Wisłą od 2014 roku. Dzięki rzece poznaliśmy wspaniałych ludzi, poznaliśmy nieznane (a barwne) fragmenty naszego kraju i najważniejsze – rozsmakowaliśmy się w powolnym przebywaniu nad rzeką. Zorientowaliśmy się, że na polu popularyzacji Wisły, jej przyrody i związanych z nią rzemiosł jest wiele do zrobienia. Aby promować powolny sposób bycia nad Wisłą, aby promować wolną od zagrożeń Wisłę, w 2018 roku powstała Fundacja Wolna Wisła.

Organizacja jest podmiotem ekonomii społecznej – przywracamy na rynek pracy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i wykluczone – n.p. długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, rodziców dzieci niepełnosprawnych. Kupując rejs u nas pomagasz im wrócić na rynek pracy!

Nasze rejsy

.