Do Mennonitów z Flisakiem -
rejs z nadwiślańskim smakiem

Rejs z Torunia do Wielkiej Nieszawki połączony ze zwiedzaniem Parku Olenderskiego (Mennonickiego) oraz posiłkiem z miejscowych specjałów przygotowanego przez Kuchnię Objazdową Niech Cię Zakole. 

Proponujemy Wam dzień w klimacie olenderskim:

Składowe to rejs Wisłą + zwiedzanie Parku Olenderskiego + posiłek z lokalnych specjałów. 

1. Po pierwsze – Wisła. Zapraszamy na  rejs z Torunia do Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce przez dwa zakola Wisły. Podczas podróży zobaczycie na własne oczy skalę ingerencji holenderskich osadników – olendrów w nadwiślański krajobraz.

2. Po drugie – olenderska osada w Parku Etnograficznym. Zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem Olenderskiego Parku Olenderskiego w Wielkiej Nieszawce. Tam zobaczycie jak Olendrzy przystosowali się do życia blisko wylewającej Wisły.

3. Po trzecie – degustacja tradycyjnej kuchni olenderskiej. Na zakończenie zapraszamy na degustację doskonałych, tradycyjnych potraw kuchni olenderskiej stworzonych przez Piotra Lenarta Kuchnia Objazdowa z grupy Niech Cię Zakole. 

Szczegółowe menu – zależne od pory roku – dostępne na http://niechciezakole.pl/bistro_zakolec/?fbclid=IwAR1eueKKD1BbxXzA5hPOi8q4dnpT2YZ6QaibUB_QJ3R6Olhmeqyd2tMCml8

  • Rejs w jedną stronę + zwiedzanie Parku Olenderskiego z przewodnikiem + posiłek Kredens Wiejskich i Mennonickich Smaków i zupa Ajntopf to koszt 125zł/ osoba. Całość zajmuje ok. 3 godziny.
  • Rejs w dwie strony + zwiedzanie Parku Olenderskiego z przewodnikiem + posiłek Kredens Wiejskich i Mennonickich Smaków i zupa Ajntopf to koszt 150zł/ osoba. Całość zajmuje ok. 4 godziny.

Usługa jest dostępna po wcześniejszej rezerwacji. Ze wzgledu na dostępność Kuchni Objazdowej i atrakcji w Parku Olenderskim najlepiej planować wycieczkę na niedzielę.

Rezerwacje – telefonicznie: +48 735 386 375, via e-mail: flisacy@wolnawisla.pl

Dodatkowe informacje
  1. UWAGA! Przejście między Wisłą, a Parkiem Olenderskim w Wielkiej Nieszawce jest terenowe, ma kilkaset metrów, zajmuje około 12 minut.  Należy wziąć terenowe obuwie na drogę.
  2. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody. 
  3. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi bezwzglednie należy stosować się do poleceń kapitana. 
Miejsce startu

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu: