wolnawisla.pl/ofert-dla-klienta-indywidualnego/rejs-do-sąsiadów-olendrów

Rejs do sąsiadów Olendrów
Rejs do sąsiadów Olendrów dla rowerzystów

Rejs po Wiśle połączony ze zwiedzaniem Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Wstęp i zwiedzanie Parku z przewodnikiem – w cenie.

Wydarzenie ma 2 wersje:  

1. „Rejs do sąsiadów Olendrów” odbywa się 

01.05.24 o godz. 12:00 i 

03.05.24 o godz. 12:00. 

Rejs w dwie strony i zwiedzanie Olenderskiego Parku Etnograficznego zajmuje ok. 4,5 godziny. Powrót do Torunia ok. godziny 16:30.

Cena: bilet normalny – 105 zł, ulgowy – 95 zł (dla młodzieży i dzieci od lat 7 do 12), ulgowy dziecięcy – 80 zł (dla dzieci od lat 4 do 6), dzieci do lat 3 – bezpłatnie. 

2. „Rejs do sąsiadów Olendrów dla rowerzystów!” odbywa się 

02.05.24 o godz. 12:00 i 

04.05.24 o godz. 12:00.

Rejs w jedną stronę i zwiedzanie Olenderskiego Parku Etnograficznego zajmuje ok. 3 godzin. Powrót do Torunia rowerami na własną rękę.

Cena: bilet normalny – 75 zł, ulgowy – 65 zł (dla młodzieży i dzieci od lat 7 do 12), ulgowy dziecięcy – 50 zł (dla dzieci od lat 4 do 6), dzieci do lat 3 – bezpłatnie. 

Wspólną częścią każdego rejsu jest:

Po pierwsze: Wisła. Zapraszamy na  rejs z Torunia do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce przez dwa zakola Wisły. Podczas podróży zobaczycie na własne oczy skalę ingerencji holenderskich osadników – olendrów w nadwiślański krajobraz.

Po drugie: Olenderski Park Etnograficzny. Zapraszamy do darmowego zwiedzania z przewodnikiem (specjalnie dla naszych klientów) Olenderskiego Parku Olenderskiego w Wielkiej Nieszawce. Tam zobaczycie jak Olendrzy przystosowali się do życia blisko wylewającej Wisły. Więcej o Parku Olenderski przeczytacie tu – na stronie Muzeum Etnograficznego w Toruniu. 

Wejście i przewodnik po Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce – w cenie biletu na rejs.

„Rejs do sąsiadów Olendrów” to rejs w dwie strony. Wyruszamy do Olenderskiego Parku Etnograficznego z pomostu na Wiśle w Toruniu na wysokości Bramy Żeglarskiej. Wracamy w to samo miejsce. 

„Rejs do sąsiadów Olendrów dla rowerzystów!” to rejs w jedną stronę. Zabieramy Was i Wasze rowery na rejs z Mariny Wiślanej, czyli Przystani Toruń na ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 1. Tam wygodnie dojedziecie do łodzi rowerem. Za przewiezienie roweru łodzią nic nie płacicie. Po zwiedzeniu Olenderskiego Parku Etnograficznego wracacie do Torunia na swoich rowerach. To około 10 km drogi przez Wielką i Małą Nieszawkę. Osoby bez roweru mogą wrócić do Torunia autobusem PKS, który odchodzi z przystanku Wielka Nieszawka Wiślana o 15:19. 

Poniżej kupisz bilety na rejsy:

Dodatkowe informacje
  1. UWAGA! Przejście między Wisłą, a Parkiem Olenderskim w Wielkiej Nieszawce jest terenowe, ma kilkaset metrów, zajmuje około 15 minut.  Należy wziąć terenowe obuwie na drogę.
  2. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody. 
  3. Na łodzi bezwzględnie należy stosować się do poleceń kapitana. 

Miejsce startu – zależne od wybranej opcji rejsu. 

Rejs do sąsiadów Olendrów” zaczyna się i kończy na pomoście na wysokości Bramy Żeglarskiej na Wiśle przy Bulwarze Filadelfijskimw Toruniu.  

Rejs do sąsiadów Olendrów dla rowerzystów!” zaczyna się w Marinie Wiślanej, czyli Przystani Toruń na ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 1.  

W przypadku pytań prosimy o kontakt: