Rejs do olendrów

Rejs z Torunia połączony ze zwiedzaniem Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. 

Rejs do olendrów składa się z dwóch części:

1. Po pierwsze – Wisła. Zapraszamy na  rejs z Torunia do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce przez dwa zakola Wisły. Podczas podróży zobaczycie na własne oczy skalę ingerencji holenderskich osadników – olendrów w nadwiślański krajobraz.

2. Po drugie – rekonstrukcja wsi olenderskiej w Parku Etnograficznym. Zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Tam zobaczycie jak olendrzy przystosowali się do życia blisko wylewającej Wisły. Więcej o Olenderskim Parku Etnograficznym przeczytacie tu- na stronie Muzeum Etnograficznego w Toruniu. 

  • Rejs w dwie strony + zwiedzanie Parku Etnograficznego z przewodnikiem to koszt 90zł/ osoba. Całość zajmuje ok. 4,5 godziny. 
  • Rejs w jedną stronę + zwiedzanie Parku Etnograficznego z przewodnikiem to koszt 60zł/ osoba. Rejs zajmuje ok. 0,5 godziny. Całość – dojście do Parku, zwiedzanie z przewodnikiem – zajmuje ok. 3,5 godziny. Powrót z Wielkiej Nieszawki na własną rękę.  Istnieje możliwość powrotu autobusem podmiejskim Arriva. Cena biletu normalnego wynosi 3,50 zł w jedną stronę. Przystanek autobusowy o nazwie: Wielka Nieszawka I, II, W03, W04 potocznie nazywany „Wielka Nieszawka Wiślana” znajduje się 10 minut marszu od Parku Etnograficznego. Z tego przystanku odchodzą autobusy do Torunia. 
Do ceny biletu na rejs należy doliczyć koszt wejścia do Parku i przewodnika: bilet normalny – 16 zł, bilet ulgowy – 10 zł, bilet rodzinny – 32 zł, przewodnik w języku polskim – 50zł/ grupa, przewodnik w języku angielskim – 70 zł/ grupa. Zamawiajacy na własną rękę kupuje bilety. Nr tel. do kasy w której można zamówić bilety to: +48 513-677-255. 
Na życzenie możemy zamówić bilety i przewodnika w imieniu klienta. 

Zwiedzanie Olenderskiego Parku Etnograficznego w środy jest bezpłatne. W poniedziałki Park Etnograficzny jest zamkniety, w związku z tym w ten dzień rejsy nie mogą się odbyć.

Rezerwacje – telefonicznie: +48 735 386 375, via e-mail: flisacy@wolnawisla.pl
 

Poniżej rozkład jazdy autobusów do Torunia z przystanku położonego najbliżej Parku Olenderskiego:

Fotografia pokazuje rozkład jazdy na przystanku Wielka Nieszawka Wiślana
Dodatkowe informacje
  1. UWAGA! Przejście między Wisłą, a Olenderskim Parkiem Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce jest terenowe, ma kilkaset metrów, zajmuje około 15 minut.  Należy wziąć terenowe obuwie na drogę.
  2. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody. 
  3. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  4. Na łodzi bezwzględnie należy stosować się do poleceń kapitana. 

Miejsce startu:

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu: