Rejs do Kaszczorka

Flisacka przygoda z Panem Bobrem, czyli wyprawa przyrodnicza dedykowana dzieciom w wieku 6-12 lat. Doskonały pomysł na organizację urodzin czy weekendowej wycieczki do Torunia z rodziną.

Nadwiślańskie brzegi są domem i jadalnią dla wielu gatunków zwierzątwśród nich jest największy gryzoń Europy, czyli bóbr europejskiDawni flisacy podczas spływów tratwami i łodziami zapewne nie raz spotykali bobry na swojej drodze i tak jak one pokochali drewno i wodę.  

Nasza Wyprawa Bobrowa to propozycja dla dzieci i ich opiekunów, którzy lubią spędzać wspólny czas w otoczeniu dzikiej przyrody. Podczas wyprawy będziemy poszukiwać śladów obecności bobrów nad brzegiem Wisły do którego dotrzemy naszą flisacką łodzią. Dowiemy się czym jest zgryz oraz spróbujemy zbudować bobrową tamę w ujściu Małej Wisełki, która wpływa do Wisły w pobliżu Zamku Dybowskiego na lewym brzegu Wisły. Na koniec wyprawy przygotujemy wspólnie flisacki posiłek z ogniska. 
Chociaż głównymi odbiorcami wyprawy są dzieci zapewniamy również, że dorośli opiekunowie biorący udział w wyprawie będą dobrze się bawić, przenosząc się w świat swojego dzieciństwa – swobodnych zabaw w otoczeniu dzikiej przyrody. 
Strój uczestników wyprawy powinien być dostosowany do warunków pogodowych, dobrze sprawdzą się też wodoodporne spodnie i kalosze. 

  1. Łodzie są otwarto pokładowe. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, słońce mocniej pali, może spaść deszcz – prosimy ubrać się adekwatnie do pogody.
  2. Sternik może mówić w języku angielskim, francuskim, rosyjskim – po wcześniejszym uzgodnieniu.
  3. Zabieramy na pokład osoby z problemami w poruszaniu się – po wcześniejszej informacji. Mamy specjalna rampę umożliwiającą bezpieczne dostanie się na pokład osobom na wózku i o kulach.
  4. Na łódź można zabrać spokojne zwierzę domowe, wózek, rower.
  5. Na łodzi przyjmujemy płatność gotówką.
  6. Zakupując bilet akceptujesz regulamin.

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu:

Sprawdź nasze inne rejsy

Rejs Wisłą na Zachód
Rejs Średniowieczny port Toruń
Rejs pod Gwiazdami
Rejs Wschód nad Toruniem